
skoda.virt.cz
stránky o vozech Škoda 105-136, Rapid, Garde a jejich předchůdcích
Co jste dnes udělali...
20:42:56
13.05.2012
13.05.2012

Milan 136
-> Radek Retro eLeSo: menší nemáš?

20:41:32
13.05.2012
13.05.2012

Radek Retro eLeSo
zjistil sem že nemam správnej protikus k plastu pod volantem...........
nemáte to někdo prosím navíc????
klidně dovalte do Doks a doladíme zbytek
předem díky!!!!!!!!!!
nemáte to někdo prosím navíc????
klidně dovalte do Doks a doladíme zbytek
předem díky!!!!!!!!!!

19:44:18
13.05.2012
13.05.2012

myschaak AZNP K.Hora
-> Hurdis: vim já?já zítra nahážu dvě vany drtě a tím to pro mě zatim končí)))...vím že má přijet snad 100t jeřáb,komory jsou snad 3m široký,uprostřed bude dlouhá,o 30cm hloubš,krajní budou asi o 2m kratší
18:54:07
13.05.2012
13.05.2012

palinator
-> dragon_cb_cz:
Kdybych prodával desetitisíce náhradních dílů a pár se mi jich ve skladu ztratilo, taky by mě to žíly nemuselo trhat.
Kdybych prodával desetitisíce náhradních dílů a pár se mi jich ve skladu ztratilo, taky by mě to žíly nemuselo trhat.
18:51:03
13.05.2012
13.05.2012

m8rinek
-> poldy: já tam přivařil matici a natočil šroub...
18:31:17
13.05.2012
13.05.2012

Kuladmin
-> poldy: tady mas to tema s napady jak na to: skoda-virt.cz/cz/.../1612
87-favo-motor-do-skodovky
18:21:58
13.05.2012
13.05.2012

haso
-> poldy: nedavnu tu o tom bola tema
18:16:29
13.05.2012
13.05.2012

poldy
Rychly dotaz: ako mam vybrat ten zelezny kruzok z kluky 

18:09:16
13.05.2012
13.05.2012

dragon_cb_cz
-> palinator: No řekl bych, proto tu cenu neplatím. Až se příště rozhodnu, že ceny za které tu nabízíš v inzerci náhradní díly se mi zdají přehnané tak získám právo si je od tebe vzít zadarmo? S tím bys asi nesouhlasil ne?
Pokud se mi něco zdá příliš drahé, nebo málo kvalitní, tak to nekoupím - ale pokud to nekoupím, tak bych to také neměl používat. Přístup který tu prezentujete (je to shit, za to peníze nedám, ale používat to budu, to jo) mi přijde poněkud zvláštní.
Mimochodem, ty ceny nejsou nijak strašné - OEM licence Office pro domácnost stojí něco přes tisícovku, Windows něco přes 2 tisíce. Při průměrné životnosti mého počítače cca 4-5 let to dohromady vychází cca pětistovka za rok.
Pokud se mi něco zdá příliš drahé, nebo málo kvalitní, tak to nekoupím - ale pokud to nekoupím, tak bych to také neměl používat. Přístup který tu prezentujete (je to shit, za to peníze nedám, ale používat to budu, to jo) mi přijde poněkud zvláštní.
Mimochodem, ty ceny nejsou nijak strašné - OEM licence Office pro domácnost stojí něco přes tisícovku, Windows něco přes 2 tisíce. Při průměrné životnosti mého počítače cca 4-5 let to dohromady vychází cca pětistovka za rok.
18:01:33
13.05.2012
13.05.2012

Matthes, záškodník z TechWebu
-> Hurdis 13.05.12 15:34:16: Ano to samozrejme pouzivam.
17:34:14
13.05.2012
13.05.2012

Hurdis
-> myschaak AZNP K.Hora: To bude 2x25m3? Dvě zemní komory, podélně nad tím schodem v základech (cca 45 cm, sklon1:1) armaturní komora a nad tím zděný objekt do 6x3 se sedlovou střechou?
16:25:25
13.05.2012
13.05.2012

palinator
-> dragon_cb_cz:
Neřekl bys, že hodnota jejich práce neodpovídá cenám, za které si software účtují?
Neřekl bys, že hodnota jejich práce neodpovídá cenám, za které si software účtují?
16:21:00
13.05.2012
13.05.2012

ZdeněkH - zrušená registrace
-> dragon_cb_cz: Jjj mám divné hodnoty a proto používám fujkyfuj verzi W7 a s ní další fujkyfuj programy. Každého věc a svědomí.
16:13:10
13.05.2012
13.05.2012

dragon_cb_cz
-> ZdeněkH: Kupodivu ano, pokud ti přijde jako "fuj" zaplatit lidem za jejich práci tak máš trochu podivné hodnoty. Verze pro domácí použití stojí asi tolik co 2-3 útraty v hospodě, to ti přijde moc?
16:12:50
13.05.2012
13.05.2012

myschaak AZNP K.Hora
vodojem vyhrabanej)
16:09:52
13.05.2012
13.05.2012

Mr_Kubas
-> dragon_cb_cz: Občas mě taky pozlobí s tím, jak ty to mu říkáš "neviditelný znak", ale i tak to, co potřebuju ve wordu nastavit, tak mi to jde normálně a nemívám s tím problémy. Vzorce tam taky vytvářím a když se s tím naučíš, tak to jde. Bavím se teda o klasickejch finančních vzorečkách, nic extrémně složitého. Používám teda Office 2010 a pro mé potřeby naprosto dostačující
V Ubuntu jsem koukal na to Libre Office a zvykat si na to se mi teda vůbec nechce 
Co se týče PDF, tak ukládám opět úplně normálně a odkazy jsou klikatelné.. Heh, tak beru zpět, stahoval jsem si na to program PDF Complete ještě před instalací 2010, takže do PDF ukládám přes Tisk, kde vyberu jako tiskárnu Tisk do PDF
V Ubuntu jsem koukal na to Libre Office a zvykat si na to se mi teda vůbec nechce 
Co se týče PDF, tak ukládám opět úplně normálně a odkazy jsou klikatelné.. Heh, tak beru zpět, stahoval jsem si na to program PDF Complete ještě před instalací 2010, takže do PDF ukládám přes Tisk, kde vyberu jako tiskárnu Tisk do PDF

16:05:53
13.05.2012
13.05.2012

Don_pepe
-> dragon_cb_cz: No tak platit... měl bych dělat věcí co nedělám... A musím říct že ve wordu píše celá laborka, stohy vědeckých publikací do hodně vysoko impaktovanejch časopisů, takže to zas takový zlo nebude
Ale když ty rači něco jinýho, proč ne...
Ale když ty rači něco jinýho, proč ne...16:03:34
13.05.2012
13.05.2012

palinator
-> ZdeněkH:


15:59:07
13.05.2012
13.05.2012

ZdeněkH - zrušená registrace
-> dragon_cb_cz: ono se za word platí? No fuj. Ještě že jsem to nikdy nepraktikoval.
15:55:42
13.05.2012
13.05.2012

dragon_cb_cz
-> Mr_Kubas: Když pominu skutečnost že bych za ten zpeklený kus software měl platit... Při práci s Wordem se mi zcela pravidelně stávaly zásaky typu odstraním/sloučím odstavce a zůstane tam někde nedohledatlně viset formátovací znak který nelze zrušit ale rozhodí formátování (a tím nemyslím klasický skrytý znak který lze zobrazit, ale skutečně formátovací objekt v interní reprezentaci wordu), rozpadlé číslování - když jsem pomáhal segře s disertací a řešil věci typu "když to nechám číslovat od 1, tak je to normálně řada 1,2,3... 10, ale když to dám číslovat od 4, tak je to 4,5,6,1,2,3..." - to jsem také nepochopil. Křížové odkazy, automatické generování obsahu - neuvěřitelně složité. Seznam literatury jsem v tom raději nikdy generovat nezkoušel. Poznámky pod čarou - otravně složité. Vygenerování PDFka ve kterém křížové odkazy budou klikatelné - pravděpodobně nemožné. Vůbec výstup do více formátů než jen tisk je z Wordu peklo.
No a to už vůbec nemluvím o sazbě vzorců. Vysázet ve Wordovském editoru rovnic cokoliv složitějšího než 1+1=2 je hororový zážitek, když si představím, že bych v tom třeba sázel transformaci nějakého diferenciálního operátoru tak mě jímá hrůza.
Děsi mě na tom představa, že bych to všechno měl nějak řešit. V LaTeXu jsem bakalářku psal tak, že jsem prostě psal a nad podobnými věcmi vůbec nepřemýšlel, maximálně jsem se občas zasekl když jsem potřeboval složitější formátování tabulek. Celkově z těch cca 300 hodin co jsem nad tím mohl strávit na formátování padly tak 2, což byly vesměs právě ty tabulky a úprava odkazů na web tak aby z PDF verze byly přímo klikatelné.
No a to už vůbec nemluvím o sazbě vzorců. Vysázet ve Wordovském editoru rovnic cokoliv složitějšího než 1+1=2 je hororový zážitek, když si představím, že bych v tom třeba sázel transformaci nějakého diferenciálního operátoru tak mě jímá hrůza.
Děsi mě na tom představa, že bych to všechno měl nějak řešit. V LaTeXu jsem bakalářku psal tak, že jsem prostě psal a nad podobnými věcmi vůbec nepřemýšlel, maximálně jsem se občas zasekl když jsem potřeboval složitější formátování tabulek. Celkově z těch cca 300 hodin co jsem nad tím mohl strávit na formátování padly tak 2, což byly vesměs právě ty tabulky a úprava odkazů na web tak aby z PDF verze byly přímo klikatelné.
15:38:25
13.05.2012
13.05.2012

Hurdis
Co se týče nadpisu tématu, tak dnes mohu zodpovědně prohlásit, že jsem tento den, první v kalendářním roce 2012 nesáhl na práci. Jen jsem si užíval aktivní relaxační zábavy, sport a projížďky "novým" vozem. Příští týden bude peklo, tak jsem se rozhodl vypnout. Stálo to za to, jen houšť a větší kapky.
15:34:16
13.05.2012
13.05.2012

Hurdis
Matthes, záškodník z TechWebu 12.05.12 20:23:01 napsal:
Vazeni kdoz ste to psali ve wordu, pouzivali ste funkci mezery mezi odstavci,
nebo ste tam jak trubky davali 5 enteru?
Správně bys měl psát se zapnutými neviditelnými znaky, abys viděl to, co vidí ten, kdo tu práci bude číst, popř. dělat korekturu. Abys pak nevypadal jako trdlo. :-)
Vazeni kdoz ste to psali ve wordu, pouzivali ste funkci mezery mezi odstavci,
nebo ste tam jak trubky davali 5 enteru?

Správně bys měl psát se zapnutými neviditelnými znaky, abys viděl to, co vidí ten, kdo tu práci bude číst, popř. dělat korekturu. Abys pak nevypadal jako trdlo. :-)
13:34:27
13.05.2012
13.05.2012

palinator
-> m8rinek:
A Šulda teď to samý.

A Šulda teď to samý.

13:09:06
13.05.2012
13.05.2012

Matthes, záškodník z TechWebu
-> m8rinek: 

13:01:29
13.05.2012
13.05.2012

Šulda
-> afro100: čoveče je to blbý
ale to fáčko jsme taky dostaly

ale to fáčko jsme taky dostaly

12:28:30
13.05.2012
13.05.2012

m8rinek
-> DEKODOVAC: a přitom mluvíš o babách, zvláštní...
12:21:43
13.05.2012
13.05.2012

DEKODOVAC
-> stepan: riadny chlapy sa ktomu postavily


12:21:36
13.05.2012
13.05.2012

afro100
-> Šulda: kde sa rozdavali facka zadaco ?


12:21:04
13.05.2012
13.05.2012

Šulda
ne dnes ale pochlubit se musím
zadarmo 
zadarmo 
12:19:16
13.05.2012
13.05.2012

lukynn105l
-> Apple STS Chvojkovice-Brod: Nádhernej krasavec :-)
11:58:38
13.05.2012
13.05.2012

stepan
-> Luky.: S tim bys rapida ani neodlepil z místa. 

11:49:56
13.05.2012
13.05.2012

castrol
-> Luky.: ides nieco valcovat ?

11:44:58
13.05.2012
13.05.2012

Luky
22:27:24
12.05.2012
12.05.2012

Apple STS Chvojkovice-Brod
při páteční tour de czech highway, jedna přibrždovačka na focení
22:26:54
12.05.2012
12.05.2012

Don_pepe
-> dragon_cb_cz: Ta nová přezdívka mě mate, vždycky si říkám kdo to sakra... než se mrknu na ikonu
-> Mr_Kubas: No on je bordel a bordel, UPCE, aspoň naše katedra, to je extrém, mi to lidi z jiných škol ani nevěřej když to vyprávím... A s tím Wordem souhlas, nemůžu říct křivýho slova!

-> Mr_Kubas: No on je bordel a bordel, UPCE, aspoň naše katedra, to je extrém, mi to lidi z jiných škol ani nevěřej když to vyprávím... A s tím Wordem souhlas, nemůžu říct křivýho slova!
22:21:16
12.05.2012
12.05.2012

Mr_Kubas
-> Don_pepe 12.05.12 21:26:31: Tak bordel je asi všude 
-> P@nis 12.05.12 22:01:58: Taky se nedivim, hodně lidem jsem pomáhal s pracemi a nastavoval nadpisy + obsah a taky nastavení i okrajů (no hold každej se v tom neorientuje). To samý titulky obrázků/grafů/tabulek a jejich obsah.. Lidi byli docela vykulený, co ten Word dokáže
dragon_cb_cz 12.05.12 22:09:20 napsal:
→ Don_pepe: Jinak lidi co píšou diplomku ve Wordu lituju... Proč?? Mně přijde Word celkem user-friendly a možností nastavení/upravení je tam opravdu hafo..

-> P@nis 12.05.12 22:01:58: Taky se nedivim, hodně lidem jsem pomáhal s pracemi a nastavoval nadpisy + obsah a taky nastavení i okrajů (no hold každej se v tom neorientuje). To samý titulky obrázků/grafů/tabulek a jejich obsah.. Lidi byli docela vykulený, co ten Word dokáže

dragon_cb_cz 12.05.12 22:09:20 napsal:
→ Don_pepe: Jinak lidi co píšou diplomku ve Wordu lituju... Proč?? Mně přijde Word celkem user-friendly a možností nastavení/upravení je tam opravdu hafo..
22:15:56
12.05.2012
12.05.2012

Bery
vrátil jsem se z rally z Hořovic.jdu chrápat,pěkné to bylo.360 koní pod prdelí je mazec)
22:12:41
12.05.2012
12.05.2012

Matthes, záškodník z TechWebu
-> P@nis: Nedivil
Nastesti jsme na to v druhaku meli predmet. Vzdycky vsichni remcali jak to bylo k nicemu a docenili to az posleze...
Stejne tak semestralky v podobe prezentaci pred spoluzaky atd. Je to dobra pruprava k obhajobe BP/DP :-)
Nastesti jsme na to v druhaku meli predmet. Vzdycky vsichni remcali jak to bylo k nicemu a docenili to az posleze...Stejne tak semestralky v podobe prezentaci pred spoluzaky atd. Je to dobra pruprava k obhajobe BP/DP :-)
22:09:20
12.05.2012
12.05.2012

dragon_cb_cz
-> Don_pepe: Gratulace k odevzdané diplomce 
Jinak když to tu čtu, tak taky přidám statistiku - do prváku na jaderku nás nastoupilo asi 450, ve druháku na matematickou analýzu chodilo asi 120 lidi, z toho asi 50 jich opakovalo
Jinak lidi co píšou diplomku ve Wordu lituju, případně masochistům mezi nimi gratuluji k dosažení maximální slasti. Kdybych měl napsat bakalářku ve Wordu, tak jsem se na tu školu snad radši i po těch 5.5 letech na Bc. studiu vysral.

Jinak když to tu čtu, tak taky přidám statistiku - do prváku na jaderku nás nastoupilo asi 450, ve druháku na matematickou analýzu chodilo asi 120 lidi, z toho asi 50 jich opakovalo

Jinak lidi co píšou diplomku ve Wordu lituju, případně masochistům mezi nimi gratuluji k dosažení maximální slasti. Kdybych měl napsat bakalářku ve Wordu, tak jsem se na tu školu snad radši i po těch 5.5 letech na Bc. studiu vysral.
22:02:06
12.05.2012
12.05.2012

Lukky_sk
No u nás je vydaná univerzitná smernica, v ktorej je dopodrobna rozpísaná formálna stránka - fonty, veľkosti, medzery, riadkovanie, odstavce + k tomu urobili šablónu *.dot - kde sú príklady odkazov, obsahov, popisky tabuliek a obrázkov, číslovanie, spôsoby citovania atď. No ako pre blbých no ale človek nemá aspoň dilema. Katedra si dokonca vyžiadala aj farbu obalu ladenú do červeného odtieňu...
22:01:58
12.05.2012
12.05.2012

P@nis
-> Matthes, záškodník z TechWebu: Divil by ses ale asi 10 lidem jsem ten obsah dělal. To samé s popisky tabulek (obrázku) a křížové odkazy, kdy se ti to automaticky mění, když např. vložíš na začátek tabulku tak se to samo přečísluje. Nastavit konec stránky aby kapitola byla vždy na začátku taky problém atd. Super je když někdo píšeš text Times a tabulky Arielem pak to chce sjednotit... joooo základy psaní a sazby byl dobry kurz 

21:51:10
12.05.2012
12.05.2012

Matthes, záškodník z TechWebu
-> P@nis: No ja to delam jinak. Ale predstav si titulni stranu. Mas jmeno skoly a pod tim chces mit par cm mezeru. Lamy tam daj X enteru, ale spravne tam mas dat mezeru za odstavcem...
Generovani obsahu je samozrejmost. Uz vidim jak to nekdo pise rucne a pak zjisti, ze to musi opravit, protoze vsecha cisla ma o jedno mene treba
Generovani obsahu je samozrejmost. Uz vidim jak to nekdo pise rucne a pak zjisti, ze to musi opravit, protoze vsecha cisla ma o jedno mene treba

21:42:45
12.05.2012
12.05.2012

P@nis
-> Matthes, záškodník z TechWebu: Asi tě nechápu, ale mezi odstavci se dáva jednou enter a další řádek je odskočený (podle nové normy nemusí být). Mezi kapitolama (musí být na nové stránce) jsem používal konec stránky.
Ale používat eneter je pohoda, ale dost lidem jsem ukazoval jak se dělají nadpisy (úrovně) a pak jak se dělá automaticky obsah (je super psát obsah růčo :- )), seznam tabulek a obrázku... jak se dělají popisky tabulek a křížové odkazy, aby se to samo automaticky číslovalo atd.
-> Mr_Kubas: Times je většinou vyžadován pro publikační činnost a když se podívaš na práce co najdeš na servrech např. Scopus, Springerlink atd.. tak se vyžaduje právě tenhly styl.
Ale používat eneter je pohoda, ale dost lidem jsem ukazoval jak se dělají nadpisy (úrovně) a pak jak se dělá automaticky obsah (je super psát obsah růčo :- )), seznam tabulek a obrázku... jak se dělají popisky tabulek a křížové odkazy, aby se to samo automaticky číslovalo atd.
-> Mr_Kubas: Times je většinou vyžadován pro publikační činnost a když se podívaš na práce co najdeš na servrech např. Scopus, Springerlink atd.. tak se vyžaduje právě tenhly styl.
21:26:31
12.05.2012
12.05.2012

Don_pepe
-> Mr_Kubas: My máme ve škole takovej bordel, že si tu úpravu stejně musíme "vymyslet" sami...
20:55:33
12.05.2012
12.05.2012

suri
-> jarda.u1: okná umyté , glykosol doliaty a kniha jázd doplnená , môže sa jazdiť :-D akurát by ju chcelo umyť ale nie je teraz čas , musí si vystačiť ako je .
20:24:29
12.05.2012
12.05.2012

myschaak AZNP K.Hora
-> Matthes, záškodník z TechWebu: 7 enterů


20:23:01
12.05.2012
12.05.2012

Matthes, záškodník z TechWebu
Vazeni kdoz ste to psali ve wordu, pouzivali ste funkci mezery mezi odstavci, nebo ste tam jak trubky davali 5 enteru?

20:13:21
12.05.2012
12.05.2012

myschaak AZNP K.Hora
-> Milan 136: su blbej)
-> minno:
-> minno:

20:04:56
12.05.2012
12.05.2012

Mr_Kubas
-> Don_pepe 12.05.12 19:29:24: My máme "nakázáno" používat Times New Roman, páč je to jakási uznávaná cosi
Plus řádkování 1,5 a okraje posunutý víc doprava, kvůli vazbě. Jinak máme taky normované strany, tj. 1.800 znaků na stránku.. Pro BP je minimum 40 normostran (u mě to bylo přes 50 WORDostran)..
Plus řádkování 1,5 a okraje posunutý víc doprava, kvůli vazbě. Jinak máme taky normované strany, tj. 1.800 znaků na stránku.. Pro BP je minimum 40 normostran (u mě to bylo přes 50 WORDostran)..19:42:53
12.05.2012
12.05.2012

minno
-> myschaak AZNP K.Hora: vyhrievanie tam už bolo. Len tie "napínaky" pružín vždy drnčali na nerovnej ceste, tak som ich priviazal sťahovacími páskami. A zrazu od sedačiek ticho.

